U12K/U15K: PEŁEN EMOCJI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI SPARTANMANIA W JELENIEJ GÓRZE

U12K/U15K: PEŁEN EMOCJI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KOSZYKÓWKI SPARTANMANIA W JELENIEJ GÓRZE

Powoli udział naszych drużyn w tym turnieju staje się tradycją. W tym roku wybraliśmy się do malowniczej Jeleniej Góry z 2 drużynami. Młodziczki młodsze (U12K) rozegrały 5 spotkań z drużynami Kotwica Kołobrzeg, Slovanka Praga, UKS Dwójka Nidzica, KWS Spartakus I i KWS Spartakus II. Wygraliśmy 3 spotkania i ulegliśmy w 2. Niewiele zabrakło do II miejsce, minimalnie ulegliśmy 4 pkt czeskiemu zespołowi. Ostatecznie zajmujemy III miejsce. Biorąc pod uwagę niepełny skład to możemy być zadowoleni z postępów jakie w trakcie zawodów poczyniły nasze podopieczne. Do najlepszej piątki tej kategorii wiekowej została wybrana Julia Demianiuk, która zajęła także II miejsce wśród najlepszych strzelców turnieju.

Zdobyte punkty oraz poprawnie wykonane elementy techniczne:
Szmaj Lena +56 (45 pkt)
Kuczyńska Ola +23 (31 pkt)
Pogorzelec Marcjanna +8 (2 pkt)
Demianiuk JUlia +79 (62 pkt)
Grygowska Patrycja +22 (21 pkt)
Jaworska Zuzia +25 (12 pkt)
Wróbel Julia +24 (6 pkt)
Studziańska Amelia +26 (24 pkt)
Rzepecka Nadia +40 (12 pkt)
Szmaj Maja +5 (2 pkt)
Szala Milena +6 (2 pkt)
Kolański Zuzia +25 (35 pkt)

Z kolei starszy zespół dopadł pech już na początku pierwszego meczu. Ostra gra rywalek sprawiła, że kontuzji nabawiła się jedna z naszych liderek Michalina Kuczyńska. Mamy nadzieję, że to nic poważnego, ale do końca turnieju musieliśmy sobie radzić bez Michaliny. Taka sytuacja mocno pokrzyżowała nasze szyki, a pozostałe zawodniczki musiały wziąć większy ciężar gry na siebie. W ciągu 3 dni musieliśmy zagrać 6 spotkań zazwyczaj przeciwko starszym rywalkom. Bardzo trudne przeprawy, a zarazem z dużą korzyścią szkoleniową, stoczyliśmy z 3 zespołami czeskimi. W Czechach koszykówka jest dużo bardziej fizyczna i kontaktowa. Zawodniczki stosują mocny pressing w grze na piłce i bez piłki. Tak się gra w Europie, w Polsce zbyt miękko i raczej obrona "na radar" Bez głównodowodzącej, młodszymi zawodniczkami, krótką ławką udało się nam wygrać 1 spotkanie z Jelenią Górą. W pozostałych starciach mimo walki i progresu z meczu na mecz nie udało się wyszarpać zwycięstw. Powalczyliśmy ze Zgorzelcem i Ostrołęką. Mimo wszystko wracamy zadowoleni i bogatsi o nowe niesamowite doświadczenia. W między czasie świętowaliśmy urodziny Zuzi Kolański, życzymy wszystkiego najlepszego, zdrówka i samych celnych koszy Dziękujemy Monika Krawczyszyn-Samiec
za zaproszenie i dobrze zorganizowaną imprezę. Za rok wrócimy z pewnością
Zdobyte punkty oraz poprawnie wykonane elementy techniczne:
Zadka Maja +32 (11 pkt)
Kosmala Ola +53 (59 pkt)
Kruszakin Nadia +40 (15 pkt)
Czarnek Sandra +16 (8 pkt)
Ficner Weronika +35 (12 pkt)
Kurmanek Natalia +44 (39 pkt)
Kolański Zuzia +34 (22 pkt)
Mielczarek Zosia +33 (10 pkt)
Chojnacka Tosia +16 (17 pkt)
Kuczyńska Michalina 6 pkt

Szczególne podziękowania za pomoc w trakcie turnieju składamy rodzicom: Kuczyńska Julia, Kuczyński Artur, Chojnacka Joanna, Kolański Bartek.
___________________________________
Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.

Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)

Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska
_______________________________
W roku 2022 wspierają nas już:
Gmina Kraszewice Wójt Konrad Kuświk
Crispy Natural
Oranżada Hellena
IMOPEKSIS.University
Szkoła Podstawowa im. Mariana Falskiego w Kraszewicach
Młode Asy Parkietów