U13: POZNAŃ POKONANY PONOWNIE

U13: POZNAŃ POKONANY PONOWNIE

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – ENEA AZS POZNAŃ 66:61

W poprzednią niedzielę w hali w Kraszewicach rozegrany został rewanżowy mecz w kategorii U13 dziewcząt w ramach Wielkopolskiej Ligi Młodziczki Młodszej. Poprzednie starcie tych drużyn zakończyło się wysokim wyjazdowym zwycięstwem KS Play Basket różnicą 17 punktów. Wówczas niesamowite zawody zagrała Natalia Kleinert zdobywając 44 punkty co jest ligowym rekordem naszego Klubu w rozgrywkach młodzieżowych. W niedzielnym spotkaniu Natalia nie miała tak łatwo, za to mogła liczyć na spore wsparcie koleżanek. Początek meczu dla gości, rywalki szybko wyszły na prowadzenie 12:4. Później nasza ekipa łapie drugi oddech i na koniec pierwszej kwarty przegrywamy tylko 14:16. W drugiej części prowadzimy już 29:21 by w końcówce pozwolić rywalkom na 9 punktów z rzędu. W połowie mamy wynik 30:29 dla Poznania. Trzecia kwarta to gra kosza za kosz, żadna z drużyn nie potrafi zbudować znaczącej przewagi. Dopiero w ostatniej kwarcie (mimo, że aż 3 nasze zawodniczki spadły za faule) udaje nam się kontrolować przebieg gry. Momentami prowadzimy nawet 9 punktami by ostatecznie wygrać 5. Tym samym w tej kategorii wiekowej mamy bilans meczowy 6-3 i II miejsce w tabeli ligowej grupy B.

Punkty:

Cegiełka L. 25, Kleinert 15, Cegiełka W. 12, Szlachta 9, Karkoszka 2, Kosmala 2, Krzewińska 1, Zalewska, Szuleta J., Tomala, Jeziorek N., Kowalczyk N.

wynikpng