U13K 3x3: NASZE DRUŻYNY NA NATIONAL BASKETBALL DAY NA TORWARZE

U13K 3x3: NASZE DRUŻYNY NA NATIONAL BASKETBALL DAY NA TORWARZE

Wczorajsza niedziela to wyjazd do Warszawy na turniej koszykówki 3x3 dla rocz. 2011 i mł. Pierwsza tego typu impreza organizowana przez Polski Związek Koszykówki i Młode Asy Parkietów zgromadziła 24 drużyny dziewcząt z całej polski. Drużyny podzielone na 4 grupy po 6 zespołów, z których tylko 2 awansowały dalej. Nasza I drużyna w składzie Julia Demianiuk, Hania Gabryś, Patrycja Grygowska i Lena Paszkowska trafia do grupy C. Wygrywamy 3 mecze z Gnieznem 12:5, Łomiankami 7:2 i Warszawą Targówek 12:6. Niestety lekceważmy II team Czechowice - Dziedzice i ulegamy 3:7 mimo dobrego początku 3:0. Lepsza także była ekipa z Konina, ulegamy 10:14 po zaciętym pojedynku. Mimo dobrej gry w wielu aspektach zajmujemy III miejsce w grupie i nie udaje się awansować do ćwierć finału. Drugi nasz zespół w składzie Ola Gałka, Ola Kuczyńska, Zuzia Jaworska i Lena Szmaj miał jeszcze większego pecha. Bilans zwycięstw i porażek także 3-2. Zabrało 2 pkt do zajęcia I miejsca w grupie i awansu. Wygrywamy na początek z Ostrołęką 11:9, potem po prowadzeniu i emocjonującej końcówce ulegamy drużynie z Wrocławia 8:9. Następnie wygrywamy z faworytem i późniejszym wice mistrzem Czechowice - Dziedzice I 11:7. Potem łatwo z Koninem 10:3. W meczu o awans lepszy Ustroń 7:11. Wygrana z Wrocławiem dałaby nam I miejsce w grupie, niestety w wyniku innych spotkań zajmujemy IV miejsce w grupie. Zabrakło niewiele obu zespołom. Cieszy z pewnością świetna gra i postępy z meczu na mecz każdej zawodniczki.

Oprócz samej rywalizacji meczowej na uczestniczki czekały dodatkowe atrakcje takie jak mecz pokazowy wybitnych polskich olimpijczyków i znanych osobistości ze świata sportu i mediów. Rozegrane zostały także konkursy. Blisko zwycięstwa w konkursie rzutów za 3 pkt była Julia Deminiauk, która w finale minimalnie uległa zawodniczce z Czechowic - Dziedzic i zajęła ostatecznie II miejsce w gronie 24 zawodniczek. Mogliśmy także podziwiać występy cheerleaderek i korzystać z foodtrucków. Impreza udana choć do większego szczęścia zabrakło być może jednej akcji. Dziękujemy rodzicom zawodniczek za wsparcie podczas wyjazdu.
__________________________
W roku 2023 wspierają nas:
Wójt Gminy Kraszewice Konrad Kuświk
Crispy Natural
Oranżada Hellena
Imopeksis
Szkoła Podstawowa im. Mariana Falskiego w Kraszewicach
Młode Asy Parkietów
Firma Izowent www.izowent.pl
Instalator Krzysztof Pietras