U13K: CRISPY NATURAL PLAY BASKET CUP 2023 PEŁEN EMOCJI

U13K: CRISPY NATURAL PLAY BASKET CUP 2023 PEŁEN EMOCJI

Wczoraj odbyła się 4. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Dziewcząt CRIPSY NATURAL PLAY BASKET CUP 2023 dla zawodniczek rocz. 2011 i mł. W turnieju wzięły udział 4 drużyny z Leszna, Kostrzyna, Ostrowa Wlkp. i oczywiście Kraszewic. Oprócz samych zmagań meczowych na uczestniczki czekały konkursy i atrakcje koszykarskie. Co to samej rywalizacji meczowej to mieliśmy sporo zaciętych pojedynków, które rozstrzygały się w ostatnich sekundach.

Nasz zespół młodziczek starszych na początku miał spore problemy by wejść na właściwe obroty. W pierwszym starciu bardzo męczymy się z UKS Dziewiątka Ostrów Wlkp. Na początku trzeciej kwarty przegrywamy nawet 15 pkt. Jednak od tego czasu wrzucamy wyższy bieg i zaczynamy odrabiać straty. Coraz lepsza obrona niebieska, a co za tym idzie przechwyty sprawiają, że końcówka meczu to kosza za kosz z happy endem. Wygrywamy 46:44, ale nasza skuteczność czy organizacja gry pozostawia wiele do życzenia. W drugim meczu dość łatwo radzimy sobie z MKS Tęcza Leszno. Zwyciężamy 55:33. Gramy skuteczniej i dokładniej, choć to nie jest szczyt naszych możliwości. W ostatnim meczu naszej drużyny ponownie wracają koszmary z pierwszego starcia. Kiepska skuteczność rzutów spod kosza, niedokładne podania, złe decyzje czy brak zastawień sprawiają, że ulegamy w końcówce 47:51. Mamy trochę elementów do poprawy, wiemy nad czym pracować. Czas wejść na wyższy poziom naszej drużyny.

Sporo emocji doświadczyliśmy także podczas konkursów. Zacięte pojedynki, dogrywki, niesamowity doping i mega przeżycia towarzyszyły nam podczas tej rywalizacji. Najlepsza drużyna z Kostrzyna wygrała wszystkie mecze i zajęła I miejsce. Podsumowanie wyników drużynowych i indywidulanych.

Drużynowo:
I miejsce - UKS Siekierki Kostrzyn
II miejsce - KS Play Basket Kraszewice
III miejsce - UKS Dziewiątka Ostrów wlkp.
IV miejsce - MKS Tęcza Leszno

Konkursy:
Konkurs Rzutów za 3 pkt - Aleksandra Kuczyńska (KS Play Basket Kraszewice)
Pościgowy Konkurs Rzutów Osobistych - Lena Szmaj (KS Play Basket Kraszewice)
Konkurs Skills Challenge - Noemi Wiertelak (UKS Dziewiątka Ostrów wlkp)

Wyróżnienia indywidualne w każdym zespole:
UKS Dziewiątka Ostrów Wlkp.
ATAK: Maja Witek
OBRONA: Zofia Olszanowska

KS Play Basket Kraszewice
ATAK: Lena Szmaj
OBRONA: Ola Gałka

MKS Tęcza Leszno
ATAK: Ola Jędrzejczak
OBRONA:Julia Mania

UKS Siekierki Kostrzyn
ATAK: Estera Drożyńska
OBRONA: Julia Przybylska

Zdobycze punktowe i wykonane elementy techniczne (obiegnięcia i zastawienia) naszych zawodniczek:
Demianiuk Julia +18 (26 pkt)
Frąckowiak Hania +5
Gabryś Hania +13 (16 pkt)
Gałka Ola +28 (33 pkt)
Grygowska Patrycja +5 (8 pkt)
Jaworska Zuzia +6 (2 pkt)
Kuczyńska Ola +18 (14 pkt)
Paszkowska Lena +7 (2 pkt)
Pogorzelec Marcysia +9 (2 pkt)
Stempień Hanna +2
Szmaj Lena +18 (44 pkt)
Wróbel Julia +6 (1 pkt)
Zmyślona Paulina +12

Pięknie dziękujemy przede wszystkim sponsorowi tytularnemu naszego turnieju, czyli firmie Natural Crispy z Kalisza. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację i przygotowania do turnieju: p. Artur Kuczyński, p. Magda Grygowska, p. Magda i Damian Gałka, p. Ewelina Demianiuk, p. Joanna Wróbel.

_________________________
W roku 2023 wspierają nas:
Wójt Gminy Kraszewice Konrad Kuświk
Crispy Natural
Oranżada Hellena
Imopeksis
Szkoła Podstawowa im. Mariana Falskiego w Kraszewicach
Młode Asy Parkietów
Firma Izowent www.izowent.pl
Instalator Krzysztof Pietras