U13K: III MIEJSCE W TURNIEJU CRISPY NATURAL BASKET CUP KALISZ

U13K: III MIEJSCE W TURNIEJU CRISPY NATURAL BASKET CUP KALISZ

Wczorajsza sobota to zmagania naszej drużyny młodziczek starszych w I Turnieju Crispy Natural Basket Cup Kalisz. W zawodach wzięły udział 4 drużyny złożone przede wszystkim z chłopców. Nasze koszykarki dzielnie stawiały czoła męskim rywalom. Z bilansem 1 wygranej i 2 przegranych zajmujemy III miejsce w turnieju. Zapraszamy na podsumowanie naszych zmagań.

KS Play Basket Kraszewice – UKS Go Basket Kicin 55:58
Zaczynamy to spotkanie od fatalnej skuteczności. Po kilku minutach rywale prowadzą 12 pkt. Jednak nasz zespół tak łatwo się nie poddaje. Z biegiem czasu udaje się nam odrobić wszystkie straty i w trzeciej kwarcie wyjść nawet na 10 punktowe prowadzenie. Niestety w ostatniej odsłonie ponownie mamy problemy ze skutecznością. Przeciwnicy zaczęli bronić wysokim pressingiem co powodowało wiele strat przy wyprowadzeniu piłki. Końcówkę lepiej wytrzymują zawodnicy z Kicina i to oni minimalnie wygrywają 55:58. W tym meczu obserwowaliśmy takie elementy techniczne jak: obiegnięcia, jab stepy, zastawianie i szybki powrót do obrony. Liderki w tym meczu to:
Kosmala Ola – 26
Kowalczyk Nikola – 25
Kuświk Ada – 21
Chojnacka Tosia – 7
Gabryś Róża – 6

KS Play Basket Kraszewice – KS Wilki Wrocław 53:39
W tym meczu także pojawiały się spore problemy ze skutecznością najprostszych rzutów spod kosza. Mimo to od początku do końca kontrolujemy przebieg spotkania grając szeroką 15-osobową rotacją przez cały mecz. W tym starciu skupiliśmy się przede wszystkim na: obiegnięciach, wykrokach przy podaniach, obronie na piłce oraz pivotach. Najwięcej poprawnie wykonanych elementów technicznych zanotowały:
Kowalczyk Nikola – 37
Kosmala Ola – 30
Kuświk Ada – 29
Kuświk Kinga – 10
Gabryś Róża – 7
Zadka Maja – 7

KS Play Basket Kraszewice – KT Kosz Kalisz 39:48
Spotkanie z faworytem turnieju zapowiadało się na trudne i tak też było. Od początku zespół z Kalisza narzucił swój rytm gry. Nasza gra przebiegała falowo. Mieliśmy fragmenty słabsze, ale potrafiliśmy także pokazać okresy bardzo dobrej koszykówki. W czwartej kwarcie zdołaliśmy zmniejszyć straty z -20 pkt do -7 pkt. Jednak w ostatnich minutach meczu kaliski team nie dał sobie wyrwać zwycięstwa. W tym meczu dodatkowo notowaliśmy takie aspekty gry jak pozycja do rzutu w strefie rzutów. Najwięcej plusów zebrały:
Kuświk Ada – 32
Kosmala Ola – 25
Kowalczyk Nikola – 22
Kuświk Kinga – 7
Krzesińska Nikola – 7
Zadka Maja – 7

MVP naszej drużyny oraz wyróżnienie do pierwszej piątki turnieju otrzymała Nikola Kowalczyk. Podczas turnieju został także rozegrany konkurs Skills Challenge. W naszym zespole najlepszy czas uzyskała Tola Grabowska. Jednak zwycięzcą całego konkursu została Michalina Kuczyńska, na co dzień grająca w KS Play Basket Kraszewice. Tym razem jednak reprezentowała zespół KT Kosz Kalisz.

Podsumowując nasza gra jeszcze faluje, ale mamy coraz więcej fragmentów dokładnej i szybkiej koszykówki. Duża rotacja składem pozwoliła na sporo gry dla każdej zawodniczki. Kolejne doświadczenie i koszykarskie lekcje zebrane. Słowa uznania dla naszych podopiecznych należą się tym bardziej, że musieliśmy rywalizować z drużynami składającymi się głównie z chłopców.

Dziękujemy KT Kosz Kalisz za zaproszenie i świetną organizację turnieju

Moe by zdjciem przedstawiajcym 11 osb ludzie stoj i w budynku
Moe by zdjciem przedstawiajcym 7 osb ludzie stoj w budynku i tekst KTKOSZ WSPIERAMY Lokalnej Spoecznoc KTKSZ ALISZ PRZEKSKIZ AUL wwwksplaybasketpl
Moe by zdjciem przedstawiajcym 1 osoba stoi i w budynku
Moe by zdjciem przedstawiajcym 2 osoby ludzie stoj i w budynku Moe by zdjciem przedstawiajcym 9 osb ludzie stoj w budynku i tekst Nat IT ENINGI NA MARSOWYCH SPC SEEA KALISZ RISPY BASKET KALISZ WSPIER CRISPY NATURAL KALISZ 2021 ERAMY CRI PLAY BAJ RISI N TURAL BASK CRIS N URAL PROTOK KALIS WSP AMY PROTON KSPLI ASKET 3 PROTON KSPL BASK 5 CRISCY CUSPU 20 ToT 13 25 Li 6 wwwksplaybasketpl Moe by zdjciem przedstawiajcym 3 osoby ludzie stoj i w budynku