U13K/KLKB: CIĘŻKI TYDZIEŃ PLAY BASKETEK

Im trudniej tym lepiej. Im cięższe mecze tym szybszy rozwój. Im lepszy przeciwnik tym więcej wniosków. Im gorszy dzień tym większa satysfakcja wyjścia z trudnej sytuacji. Tak właśnie do tego podchodzimy tym bardziej, że cały czas musimy gonić bardziej doświadczone zespoły. Robimy swoje, efekty przyjdą prędzej czy później. Wierzymy w to i trzymamy się razem mimo niekorzystnych wyników. Tak czy inaczej ciągle robimy postępy i małe kroki do przodu w aspektach technicznych i nie tylko. Ostatni tydzień to 2 starcia w wojewódzkiej lidze U13K oraz 1 mecz kadetek B. Zapraszamy na podsumowanie i fotki.

U13K
KS Play Basket Kraszewice – Basket Team Suchy Las
44:71
Czwartkowe spotkanie w Kraszewicach zaczęliśmy bardzo dobrze. Prowadzimy nawet 10:4, a pierwszą kwartę wygrywamy 16:13. Niestety później coraz gorzej. Słaba druga kwarta w naszym wykonaniu powoduje, że na przerwę w połowie schodzimy ze stratą 13 pkt. W kolejnych odsłonach rywalki powiększają swoją przewagę. Nasza gorsza dyspozycja tego dnia sprawiła, że mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. Obserwacje techniczne (wygrane pojedynki w obronie na piłce, postawa do rzutu po chwycie, jab stepy i zastawianie): Michalina Kuczyńska – 17, Róża Gabryś – 7, Grabowska Tola – 7, Kosmala Ola – 7.
Grały i punktowały:
Chojnacka Tosia 1 pkt, Kuświk Ada 2 pkt, Kosmala Ola 5 pkt, Kuczyńska Michalina 12 pkt, Gatkowska Ola 2 pkt, Kuświk Kinga 6 pkt, Kurmanek Natalia, Szczepaniak Roksana, Zmyślona Wiktoria, Zadka Maja, Gabryś Róża 4 pkt, Kruszakin Nadia 10 pkt.

UKS Kormoran Sieraków
- KS Play Basket Kraszewice 106:53
Wyjazd do dalekiego Sierakowa nie możemy zaliczyć do udanych. Niestety brak waleczności i zaangażowania na 100% oraz fatalna skuteczność nie pozwoliły na wyrównaną walkę z najlepszym zespołem naszej grupy. Na plus na pewno to, że udało się nam skupić na kilku elementach technicznych i mecz potraktować bardziej szkoleniowo. Spore postępy w ostatnich meczach poczyniła z pewnością Róża Gabryś, która wcześniej ze względu na kontuzję miała dłuższą przerwę. Dziś było widać, że Róża wraca na właściwe tory. Poprawę w grze zanotowała także Dagmara Jeziorek, jest coraz odważniejsza. Cały czas musimy pracować nad obroną na piłce, za dużo przegranych pojedynków i łatwych rzutów rywalek. Obserwacje meczowe (crossy i przenoszenie piłki poniżej kolan, zastawianie, pojedynki w obronie na piłce): Kowalczyk Nikola – 22, Zadka Maja – 9, Kosmala Ola – 9, Róża Gabryś – 7.
Kruszakin Nadia 2 pkt, Jeziorek Dagmara 4 pkt, Gabryś Róża 9 pkt, Zadka Maja, Zmyślona Wiktoria, Szczepaniak Roksana 1 pkt, Kurmanek Natalia 4 pkt, Kuświk Kinga 2 pkt, Gatkowska Ola 2 pkt, Kuczyńska Michalina 14 pkt, Kosmala Ola 1 pkt, Kowalczyk Nikola 10 pkt, Chojnacka Tosia 4 pkt.

KLKB

45:51
Tutaj byliśmy najbliżej zwycięstwa. Zabrakło niewiele. Słabszy dzień w rzutach zebrał jednak swoje żniwo. Właściwie cały mecz bardzo wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi niż 8 pkt. Jeśli trafiamy proste rzuty spod kosza to jesteśmy w stanie powalczyć z większością drużyn w naszej grupie. Jeśli nie trafiamy spod kosza to trudno rywalizować z kimkolwiek. Brakuje jeszcze stabilnej formy w tej drużynie, ale tendencje są coraz lepsze. Obserwacje elementów technicznych (pojedynki w obronie na piłce, jab stepy, zastawianie, postawa do rzutu): Szuleta Asia – 18, Kowalczyk Nikola – 10, Jeziorek Nikola – 10, Kuczyńska Michalina – 7.
Kosmala Ola 1 pkt, Kosmala Paulina 4 pkt, Cegiełka Weronika 15 pkt, Szuleta Asia 7 pkt, Jastrzębska Martyna, Gatkowska Ola, Kuświk Ada, Jeziorek Nikola, Chojnacka Tosia, Kuczyńska Michalina 8 pkt, Kowalczyk Nikola 2 pkt, Witych Martyna 8 pkt.

#nevergiveup #rozwój #kraszewice #sieraków #trudnesprawy #ciągledoprzodu #ksplaybasket