U13K/KLKB: SZYBKIE POSTĘPY PRZYNOSZĄ WYNIKI

Wczorajsza niedziela to wysokie zwycięstwa zarówno naszych kadetek, jak i młodziczek starszych. Obserwacje meczowe i nieustanna praca w systemie Imopeksis przynoszą coraz lepsze efekty. Zapraszamy na podsumowanie tych spotkań.

KLKB: KS Play Basket Kraszewice – UKS Delfin Kłecko 79:42
Od samego początku narzuciliśmy nasz styl gry. Szybki atak i nacisk w obronie przynosiły dużo punktów na wysokiej skuteczności. Wykorzystywaliśmy mismatche pod koszem. Nasze 2 podkoszowe zdobyły łącznie 61 pkt. Pierwsza kwarta do zdecydowane prowadzenie 26:5. Kolejna kwarta to ciągłe powiększanie przewagi. W połowie prowadzimy 48:13 i spokojnie kontrolujemy to co się dzieje na boisku. Wejście w trzecią odsłonę też mocne, zdobywamy 8 pkt z rzędu. Potem dopada nas mały przestój, tracimy 11 pkt bez odpowiedzi. Pod koniec tej części meczu wracamy na właściwe tory notując w 2 min run 9:2. Ostatnia kwarta dość wyrównana, ale przewaga do końca meczu była znacząca.
Obserwacje meczowe (3 kroki przyspieszenia po podaniu, crossy, pivoty, zastawianie):
Szuleta Asia – 38,
Cegiełka Weronika – 24,
Kowalczyk Nikola – 20,
Kosmala Paulina – 12,
Jastrzębska Martyna – 10,
Kosmala Ola – 10.
Coraz większa liczba plusów za elementy techniczne przenosi się na wyniki zespołu. W tym meczu zanotowaliśmy aż 145 dobrze wykonanych elementów technicznych w tych 4 powyższych aspektach gry.

Grały i punktowały:
Kosmala Ola, Kosmala Paulina 28 pkt, Cegiełka Weronika 33 pkt, Szuleta Asia 7 pkt, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Gatkowska Ola, Kuświk Ada, Jeziorek Kasia, Jeziorek Nikola 2 pkt, Kowalczyk Nikola 5 pkt, Kędzia Kornelia 2 pkt.

U13K: KS Play Basket Kraszewice – UKS Delfin Kłecko 92:51
Młodziczki starsze również rozpoczęły od mocnego uderzenia 8:0. Jednak rywalki szybko odpowiedziały 7 punktami rzędu. Następnie to my zdobywamy aż 16 pkt bez trafienia rywalek. Prowadzimy niby 26:15, ale koszykarki z Kłecka potrafią rzucać seryjnie. Druga kwarta to kolejna seria punktowa z naszej strony, trafiamy 8 pkt z rzędu. W połowie prowadzimy zdecydowanie 46:27. Trzecia odsłona to dalsze powiększanie przewagi, mocno rotujemy składem. Wszystkie zawodniczki miały szanse się wykazać. Ostatnia kwarta to także nasza wygrana 24:14. Ciekawostki: „trójką” po back stepie popisała się Ola Kosmala, celny rzut za 3 pkt zanotowała także Tola Grabowska z rocz. 2010.