U13K/U15K: GRA CORAZ LEPSZA, ALE O ZWYCIĘSTWA TRZEBA JESZCZE POWALCZYĆ

Wczorajsza sobota to 2 wyjazdowe mecze do Poznania i Plewisk w kat. młodziczek i kadetek starszych. Tym razem bez zwycięstw, ale nasza gra w kilku elementach mogła się podobać.

U13K
Biorąc pod uwagę ponowne braki kadrowe nie oczekiwaliśmy po tym meczu zbyt wiele. Tym bardziej, że drużyna ENEA AZS Poznań poczyniła wzmocnienia przed sezonem. W naszych szeregach 3 początkujące zawodniczki, które uczą się dopiero koszykarskiego rzemiosła. Mimo to, robiliśmy co się da by utrzymać się w meczu na równym poziomie. Do końca pierwszej połowy ta sztuka nam w miarę udawała. Na przerwę schodzimy z wynikiem 44:33. Trzecia kwarta też nie najgorsza. W ostatniej części rywalki powiększają przewagę głównie przez nasze niecelne rzuty spod kosza po dobrze wypracowanych sytuacjach. Brakuje sił i precyzji, a kontrataki Poznanianek powiększają przewagę. Mimo porażki poprawiliśmy w trakcie meczu walkę na zbiórkach i postawę w obronie. W każdej kwarcie każda zawodniczka miała przydzielone zadania do wykonania, które sama przygotowała. Oto rezultaty:

U15K
W drugim meczu tego dnia zaczęliśmy bardzo dobrze od prowadzenia 2:10. Niestety później rywalki odrabiają straty i w połowie meczu wychodzą na 5 pkt prowadzenie. W trzeciej kwarcie momentami przegrywamy 12 pkt, ale w ostatniej kwarcie gramy coraz lepiej w obronie. Stopniowo odrabiamy straty i zbliżamy się na dystans 5 oczek w ostatniej minucie. Walczymy do ostatnich sekund, ale zespół z Plewisk wytrzymuje naszą presję i wychodzi zwycięsko. Nasza gra w porównaniu z poprzednim tygodniem na pewno poprawiła się. Lepsze zaangażowanie w obronie i poprawiona organizacja gry w ataku sprawiają, że kolejne mecze powinny coraz lepsze. Szkoda kilku przestrzelonych łatwych rzutów spod kosza, mogły dać zwycięstwo. Na plus lepsza walka na zbiórkach w drugiej połowie meczu mimo znaczącej przewagi wzrostu i fizyczności zawodniczek z Plewisk. Realizacja zadań meczowych oraz zdobycze punktowe:
Grabowska Tola (11 pkt, 3x3 pkt)