U13K/U15K: SOLIDNA GRA PO OBU STRONACH BOISKA

Mijający weekend to 2 mecze w lidze kadetek i młodziczek starszych. W sobotę zmierzyliśmy się na wyjeździe z MKS MOS Konin w U15K, z kolei dziś u siebie podejmowaliśmy UKS Kormoran Sieraków w U13K.

U13K: IMOPEKSIS Play Basket Kraszewice – UKS Kormoran Sieraków 73:69
Poprzedni mecz z Sierakowem zupełnie nam nie wyszedł. Wysoka porażka na wyjeździe miesiąc temu obnażyła nasze problemy. Dziś jednak podeszliśmy do rewanżu z wiarą i dobrym nastawieniem. Od początku byliśmy skoncentrowani i skuteczni. Przez większość meczu utrzymujemy kilkupunktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie przez moment prowadzimy nawet różnicą 15 pkt. Jednak rywalki nie odpuszczają i szybko odrabiają straty. Końcówka bardzo emocjonująca i nerwowa, jednak wytrzymujemy napór zespołu z Sierakowa i dowozimy zwycięstwo do końca. Gramy dobrze po obu stronach boiska, jesteśmy skuteczni we wjazdach, ciężko pracujemy w obronie. Każda zawodniczka zostawiła serducho na boisko, takie przełamanie było potrzebne. Mamy nadzieję, że ten mecz to iskra by wszystko wróciło w zespole na właściwe tory.

U15K: MKS MOS Konin – IMOPEKSIS Play Basket Kraszewice 81:75
Tutaj też zagraliśmy lepsze spotkanie niż ostatnio z tym zespołem. Szczególnie dobra druga kwarta wygrana 12 punktami sprawia, że w połowie meczu prowadzimy 35:41. Niestety pech nas nie opuszcza. W połowie pierwszej kwarty niebezpiecznie wyglądającej kontuzji doznała Zosia Mielczarek i nie mogła już zagrać w tym spotkaniu. Na szczęście w szpitalu okazało się, że to „tylko” mocno wybity palec ze stawie. Druga połowa meczu bardzo wyrównana. Jednak w ostatnich minutach meczu aż trzy nasze zawodniczki spadają za faule i kończymy mecz w 5-osobowym gronie. Różnica w faulach 6:21 na korzyść Konina pozostawia wiele do życzenia. Szkoda, bo w pełnym składzie była duża szansa na zwycięstwo. Mimo wielu przeciwności nasze zawodniczki zagrały bardzo dobre spotkanie zarówno w ataku, jak i w obronie. Mimo skromnych warunków fizycznych jesteśmy w stanie powalczyć z każdym, byleby sędziowie nie przeszkadzali w grze