U14K: DZIWNY MECZ W RYDZYNIE

KK Rycerze Rydzyna – KS Play Basket Kraszewice 71:56 (walkower 0:20)
Dość dziwny przebieg miał nasz pierwszy mecz w lidze kadetek młodszych. W poprzednią niedzielę udaliśmy się do Rydzyny, gdzie zmierzyliśmy się tamtejszymi Rycerkami. Nasz team składał się w połowie z zawodniczek rocz. 2011-10 tym bardziej zdziwiliśmy się, kiedy zobaczyliśmy w składzie rywalek 2 zawodniczki z rocz. 2008!? W kat. U14K mogą grać zawodniczki rocz. 2009 i młodsze. Mecz został rozegrany, jednak sprawa została zgłoszona do WZKosz i czekamy na weryfikację meczu jako walkower. To dość przykra sytuacja i nie zamierzamy w przyszłości wydawać 1000 zł na transport na takie mecze czy brać udziału w tego typu rozgrywkach. Mamy nadzieję, że WZKosz rozwiąże tego typu nieprawidłowości i naprawi błędy. Wróćmy jednak do samego meczu. Mimo wyraźnej różnicy w fizyczności między zawodniczkami staraliśmy się walczyć i tym nie przejmować. Niestety to nie był nasz dzień. Słaba postawa w obronie, spóźnione reakcje czy brak zastawienia sprawiły, że nasza defensywa była bardzo dziurawa. W ataku brakowało skuteczności. Mimo, że mieliśmy mnóstwo miejsca do rzutów za 3 pkt (rywalki mocno „murowały” pole 3 pkt) to nasze rzuty pozostawiały sporo do życzenia. Do końca 3. kwarty nasza gra nie układała się, momentami przegrywamy nawet 24 pkt. Dopiero w ostatniej części meczu coś drgnęło przede wszystkim w ataku. Zaczęliśmy grać szybciej i skuteczniej. Więcej szybkiego ataku i gry do kosza. Ostatecznie zmniejszamy straty wygrywając 4. kwartę 16:25.