U14K/U17K: ZDOBYWAMY DOŚWIADCZENIE W ŁODZI

U14K/U17K: ZDOBYWAMY DOŚWIADCZENIE W ŁODZI

Ostatni weekend to 2-dniowy Festiwal Koszykówki Dziewcząt Gortat Cup w Łodzi w wykonaniu naszych 2 drużyn w kat. U14K i U17K. Młodszy zespół ponownie musiał sobie radzić bez kilku kluczowych zawodniczek. Za to młodsze i bardziej początkujące zawodniczki zyskały sporo szans na zdobycie bezcennego ogrania i doświadczenia. I tak też było, mecze w kat. U14K potraktowaliśmy szkoleniowo. Szans na zwycięstwa nie było w gronie tak solidnych ekip jak PTK Pabianice, Kusy Łomianki czy UKS Szkoła Gortata Łódź. Zawodniczki wykazały się lub zrobiły postępy w następujących aspektach:
Ola Kosmala - główny mózg zespołu, brała na swoje barki odpowiedzialność w trudnych chwilach (84 pkt z umiejętności)
Róża Gabryś - pewna w zdobyczach punktowych, świetny nacisk w obronie na piłce (72 pkt)
Natalia Kurmanek - najlepiej blokująca w zespole mimo nie najwyższych warunków wzrostowych (12 pkt)
Sara Wągrowska - jej poświęcenie i walka na parkiecie może być przykładem dla innych, to kosztuje, ale warto (12 pkt)
Kinga Kuświk - mimo dolegliwości dała radę, szacunek za walkę z trudnościami (14 pkt)
Weronika Ficner - jej przewidywanie i nieustępliwość w obronie motywuje cały zespół (32 pkt)
Roksana Szczepaniak - wie gdzie się ustawić w odpowiednim momencie, piłka sama ją znajduje, szkoda, że kontuzja nie pozwoliła na występ we wszystkich meczach (6 pkt)
Zofia Mielczarek - debiutantka w naszym zespole, wychowanka KT Kosz Kalisz, takiej fajterki potrzebowaliśmy (15 pkt)
Sandra Czarnek - nasz nowy nabytek, który rozegrał pierwsze poważne mecze w życiu, bez kompleksów bardzo zdecydowanie weszła w mecze, bardzo dobry prospect (14 pkt)
Wiktoria Zmyślona - objawienie turnieju na pozycji rozgrywającej, jeśli tylko chce może być kluczową postacią zespołu (29 pkt)
Ola Gatkowska - dokładnie stara się wykonywać wszystkie elementy techniczne, ciężko pracuje nad sobą, podejmuje coraz szybsze i lepsze decyzje (35 pkt)

W kat. U17K wystąpiliśmy praktycznie rocz. 2006/07. Tylko Weronika Cegiełka i Dominika Szuleta były starsze. Mimo to świetnie stawialiśmy czoła utytułowanym rywalkom. Co prawda w meczu z UKS Szkoła Gorta Łódź nie mieliśmy nic do powiedzenia. Przeciwniczki trafiały z zabójczą skutecznością, my często nie trafialiśmy w najprostszych sytuacjach. Walczyliśmy jak mogliśmy, ale brak skuteczności nie pozwolił na wyrównaną grę w tym starciu. Ulegamy wysoko, ale lekcje zebrane w tym meczu miały zaprocentować w kolejnych. W drugim meczu z SKM Zastal Zielona Góra jeszcze nie były zauważalne wnioski z pierwszego meczu. Mimo niepewnej gry z naszej strony udaje się nam odrobić 12 pkt strat i wyjść na 8 pkt prowadzenie w czwartej kwarcie. Końcówka zacięta, ale dowozimy ostatecznie 3 punktowe zwycięstwo do końca. Największe emocje wzbudził mecz z faworytem i zwycięzcą tej kat. - ŁKS KK Łódź. W tym meczu gramy na bardzo wysokiej skuteczności, walczymy do upadłego, odrabiamy 18 pkt straty (15 pkt na starcie 4. kwarty). W ostatniej minucie doprowadzamy do remisu. Na 16 sek do końca posiadanie mają rywalki. Niestety trafiają trudny rzut na 2 sek przed końcem. I tutaj zaczyna się najmniej przyjemna część turnieju. Sędziowie stolikowi nie przyznają nam przysługującego czasu na żądanie. Na nic zdały się kłótnie. Tym samym nie mogliśmy przenieś piłki na pole ataku, zostaliśmy pozbawieni możliwości oddania rzutu na wagę remisu lub zwycięstwa. Szkoda, bo to popsuło dobrą atmosferę turnieju. Ostatni nasz wyrzut zza linii końcowej nie miał szans powodzenia. Tym samym ulegamy w dramatycznych okolicznościach grając fantastyczne spotkanie. Spokojnie można uznać ten mecz za "zwycięstwo". Odrobienie 18 pkt w półtorej kwarty to nie lada wyczyn z tak dobrym rywalem. Jesteśmy dumni z naszych zawodniczek, które ostatecznie zajmują III miejsce w turnieju. Punkty za umiejętności:
Ada Kuświk - 48
Asia Szuleta - 98
Martyna Jastrzębska - 106
Dominika Szuleta - 146
Tosia Chojnacka - 47
Nikola Kowalczyk - 131
Weronika Cegiełka - 127
Paulina Kosmala - 115

MVP (U14K) - Kosmala Aleksandra
MVP (U17K) - Szuleta Dominika

__________________________________________________
Podoba Ci się to co robimy? Uważasz, że promujemy dobre wartości? Chcesz być częścią psychopedagogicznego rozwoju dzieci i młodzieży? Wesprzyj nasze działania na różne sposoby.

Zostań darczyńcą – wpłać dowolną kwotę darowizny na nasze klubowe konto:
Nr konta banku: 22 9256 0004 0054 1499 2000 0010 (tytułem: darowizna)

Skorzystaj z naszej oferty sponsorskiej:
http://www.ksplaybasket.pl/kontakt-i-oferta-sponsorska

Zrzutka –wspieraj nasze konkretne przedsięwzięcia:
https://zrzutka.pl/t2xzv9