U15: MISTRZYNIE POLSKI ZA MOCNE

MUKS Poznań – KS Play Basket Kraszewice 84:30

Dzisiejszy mecz z Mistrzyniami Polski U14 z zeszłego roku zapowiadał się ciężko, ale liczyliśmy, że uda się powalczyć i postraszyć bardzo utytułowane rywalki. Niestety poznanianki zaczęły mocno od prowadzenia 15:2. W 7. Minucie meczu wreszcie coś drgnęło w naszym ataku i zdobywamy 6 punktów tracąc tylko 2. Pierwsza kwarta przegrana 8:17 przede wszystkim na skutek mocnego pressingu rywalek. Druga odsłona to dalsza dominacja poznańskiej drużyny. Dopiero w drugiej połowie tej kwarty zdobywamy kilka punktów z rzędu. Po pierwszej połowie wynik nie wygląda tragicznie. Ulegamy co prawda 18:37, ale momentami nasza gra może się podobać. Kolejne kwarty nie przynoszą większych zmian, tym bardziej, że koszykarki z MUKS Poznań zaczęły seryjnie trafiać za 3 pkt (w całym meczu trafiły 9 „trójek”). Wysoki poziom gry po oby stronach parkietu utrzymywała u nas jedynie Dominika Szuleta (14 pkt). Pozostałe liderki dziś w gorszej dyspozycji. Ulegamy wysoko, ale lekcja koszykówki bezcenna. Kolejne spotkanie czeka nas w 30.11.2019r. u siebie, kiedy to zmierzymy się z Basket Team Suchy Las. Zapraszamy na ten mecz!