U15: WYGRANA PO MOCNEJ KOŃCÓWCE

KS Play Basket Kraszewice – Lider Basket Swarzędz 62:51

W dzisiejszym meczu trener Adrian Kruszakin zaryzykował i pierwszej piątce postawił na mniej doświadczone zawodniczki, ale te które aktywnie wykazywały się na ostatnich treningach.  Tym samym w wyjściowym składzie zadebiutowały: Paulina Kosmala i Iwona Fiszer. To z pewnością spore wyróżnienie dla tych zawodniczek. Mamy nadzieję, że to motywacja dla wszystkich by walczyć o miejsce w podstawowym składzie. Wróćmy jednak do samego meczu. Początek słaby w naszym wykonaniu. Zaczynamy od 0:5, ale szybko nawiązujemy kontakt i pierwsze punkty w meczu zdobywa właśnie jedna z najmłodszych naszych zawodniczek czyli Paulina Kosmala. Cała pierwsza kwarta jest mocna przeplatana, kilka punktów zdobywa nasza ekipa, to znów rywalki odpowiadają serią punktów. Ta część spotkania kończy się prowadzaniem 12:15 dla Swarzędza. W drugiej kwarcie wrzucamy wyższy bieg i notujemy run na poziomie 13:2. Wydaje się, że zaczynamy kontrolować przebieg gry. Niestety „Liderki” szybko odrabiają straty i w połowie meczy prowadzimy tylko 29:28. Trzecia kwarta bez rewelacji z naszej strony. Przeciwniczki momentami mają 8 punktów przewagi. Za dużo strat przy wyprowadzaniu pierwszego podania odbija się na wyniku, mimo względnie dobrej obrony w ataku pozycyjnym. W ostatniej części meczu przy stanie 39:46 dla Swarzędza następuje prawdziwy boom w obronie z naszej strony. Naciskamy mocno i agresywnie w obronie, coraz lepiej zastawiamy i zbieramy. W końcu wyprowadzamy dokładne kontry i skutecznie je kończymy. Finiszujemy runem 23:5 i całe spotkanie wygrywamy 11 oczkami. W ataku najlepiej funkcjonowała Weronika Cegiełka (najwyższa skuteczność) oraz Dominika Szuleta (najwięcej podjęć gry w ataku 1x1 z piłką), w obronie na uwagę zasługuje dzisiaj Natalia Kleinert  (najwięcej wygranych pojedynków 1x1 na piłce).