U15K: BRAK JEDNYCH DAJE SZANSE INNYM

KS Play Basket Kraszewice – Ribecco Dwójka Rogoźno 41:75

Niestety bez 4 podstawowych zawodniczek ciężko rywalizować z kimkolwiek. Gramy praktycznie zawodniczkami rocz. 2008-09. Nie mogliśmy liczyć na Michalinę i Paulinę (kwarantanna) oraz Olę (skręcona kostka). Na niedosyt złego Nikola w drugiej kwarcie podkręciła kostkę i nie zagrała już w meczu (mamy nadzieję, że to nic poważnego). O ile do połowy meczu radziliśmy sobie jeszcze całkiem nieźle (15:12 po pierwszej kwarcie, 25:33 w połowie) to niestety w dalszej części spotkania zabrakło paliwa i wiary w zwycięstwo. W obliczu nieobecności liderek młodsze zawodniczki dostały więcej szans na zebranie doświadczenia i szlifowanie umiejętności. Pamiętajmy również, że prawie cały zespół nie trenował przez ostatnie 10 dni ze względu na kwarantanny. Wszystkie te trudności spowodowały, że grało się nam dzisiaj bardzo trudno. Na uwagę zasługuje występ Martyny, która rzuciła rekordowe dla siebie 23 pkt pełniąc rolę głównej rozgrywającej (Martyna trenuje koszykówkę od nieco ponad roku!). Jednak dodatkowe treningi dały efekty, warto pracować więcej. Z dobrej strony pokazała się także Tosia (6 pkt), gra coraz odważniej w ataku i stanowi duże wzmocnienie w obronie. Na plus także Roksana – świetnie ustawia się w ataku, coraz lepiej biega do kontry, dużo zbiórek w ataku i w obronie. Mimo wysokiej przegranej udało się wykonać poprawnie sporo elementów technicznych w aspekcie przyczyn. Liderki w elementach technicznych: