WZLOTY I UPADKI NASZYCH DRUŻYN

WZLOTY I UPADKI NASZYCH DRUŻYN


Ostatnie 5 dni o aż 6 spotkań w wykonaniu naszych drużyn począwszy od U13K po seniorów. Zapraszamy na podsumowanie tych meczów.

KLKB: UKS Dwójka Rogoźno – KS Play Basket Kraszewice 83:46
Wyjazd do dalekiego Rogoźna nie wypadł najlepiej. Niestety nasza statyczna gra w ataku, mnóstwo niedokładnych podań oraz brak skuteczności spod kosza spowodowały, że w tym meczu trudno było o wyrównaną walkę. Ulegamy wyraźnie rywalkom, a nasza gra pozostawia wiele do życzenia.
Grały i punktowały:
Cegiełka Weronika 12 pkt, Gabryś Róża 2 pkt, Szuleta Joanna 2 pkt, Jastrzębska Martyna, Gatkowska Aleksandra, Jeziorek Katarzyna, Jeziorek Nikola 4 pkt, Witych Martyna 4 pkt, Kowalczyk Nikola 6 pkt, Kędzia Kornelia, Szuleta Dominika 16 pkt

U13K: UKS Dwójka Rogoźno – KS Play Basket Kraszewice 80:48
Młodsze zawodniczki grały bardzo dobrze, ale tylko w pierwszej kwarcie. Niestety z biegiem gry nasze zawodniczki funkcjonowały coraz gorzej. Powolne powroty do obrony oraz niecelne rzuty po naszej stronie zabierały nadzieję na wygraną w tym meczu. Czas poprawić te podstawowe elementy gry.
Grały i punktowały:
Kruszakin Nadia 6 pkt, Jeziorek Dagmara, Wągrowska Sara, Gabryś Róża 10 pkt, Szczepaniak Roksana 10 pkt, Kurmanek Natalia 2 pkt, Kuświk Kinga, Grabowska Tola 4 pkt, Wąsowicz Julia, Krawczyk Natasza 2 pkt, Kosmala Ola 14 pkt

Mini turniej w Ostrowie Wlkp. dla U13K.

KS Play Basket Kraszewice – UKS Batory Ostrów Wlkp. 59:26
Tutaj Play Basketki pokazały się z lepszej strony. Mimo, że w większości graliśmy zawodniczkami z rocz. 2009 nasza gra wyglądała lepiej niż 2 dni wcześniej. Poprawiliśmy celność, dobrze funkcjonowała zbiórka. Przebieg spotkania sprawił, że wszystkie zawodniczki dużo pograły. Dodatkowo w tym meczu prowadziliśmy obserwacje. Skupiliśmy się na szybkim powrocie do obrony oraz pójściu na zbiórkę w ataku.
Grały i punktowały:
Jakóbczak Julia 2 pkt, Kruszakin Nadia 4 pkt, Zadka Maja 2 pkt, Zmyślona Wiktoria 4 pkt, Szczepaniak Roksana 6 pkt, Kurmanek Natalia 6 pkt, Kuświk Kinga 2 pkt, Grabowska Tola 4 pkt, Wąsowicz Julia 4 pkt, Krawczyk Natasza, Kuczyńska Michalina 6 pkt, Kuczyńska Aleksandra 3 pkt, Chojnacka Antonina 10 pkt
Plusy za powroty do obrony i pójście na zbiórkę:
Kuczyńska A. 4, Kuczyńska M. 10, Grabowska 2, Kurmanek 3, Kuświk 0, Kruszakin 7, Zmyślona 2, Krawczyk 2, Wąsowicz 6, Szczepaniak 8, Zadka 3, Jakóbczak 0

KS Play Basket Kraszewice – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 41:81
Drugi zespół ostrowski to bardziej doświadczona drużyna od nas. Do pewnego momentu dobrze trzymaliśmy się w grze. Niestety w 4. kwarcie dopadło nas zmęczenie i rywalki mocno odjechały. Dla nas tego dnia to drugi mecz, dla Olimpijczyka było to pierwsze starcie w tym turnieju. Mimo znacznej różnicy w wyniku nasza gra nie wyglądała źle. W tym spotkaniu obserwowaliśmy pojedynki 1x1 w obronie na piłce. Najlepsza w tym elemencie była Tola Grabowska – 5 wygranych oraz Kruszakin Nadia – 4 wygrane pojedynki.
Grały i punktowały:
Jakóbczak Julia, Kruszakin Nadia 2 pkt, Zadka Maja 6 pkt, Zmyślona Wiktoria 1 pkt, Szczepaniak Roksana 6 pkt, Kurmanek Natalia 2 pkt, Kuświk Kinga, Grabowska Tola 2 pkt, Wąsowicz Julia 2 pkt, Krawczyk Natasza, Kuczyńska Michalina 20 pkt, Kuczyńska Aleksandra, Chojnacka Antonina

OBL – seniorzy
KS Play Basket Kraszewice – Insekty Ostrów Wlkp. 110:51
W tym sezonie wróciliśmy na parkiety Ostrów Basket Ligi po 2 latach przerwy. W pierwszym meczu sezonu trafiliśmy na debiutantów ligowych i nie pozostawiliśmy złudzeń kto będzie kontrolował przebieg meczu. Bardzo wysoka wygrana cieszy. Padło kilka rekordów jak 32 asysty zespołu czy 59 eval w wykonaniu Tomka Karkoszki. W naszym męskim zespole zadebiutowała Dominika Szuleta, która zanotowała bardzo dobry występ: 10 pkt, 3 zb, 1 przech, 13 eval, 4/5 z gry.
Karkoszka Tomasz 44 pkt, 14 zb, 7 as, 3 przech, 59 eval
Kruszakin Adrian 21 pkt, 4 zb, 8 as, 5 przech, 32 eval
Kuświk Hubert 17 pkt, 4 zb, 5 as, 3 przech, 22 eval
Szuleta Dominika 10 pkt, 3 zb, 1 przech, 13 eval
Kol Tobiasz 10 pkt, 6 zb, 8 eval
Grabowski Przemysław 6 pkt, 4 zb, 3 as, 1 bl, 2 przech, 10 eval
Sobótkowski Adrian 4 pkt, 5 zb, 5 as, 4 przech, 7 eval
Suski Mateusz 2 pkt, 3 as, 2 przech

KLKB: KS Play Basket Kraszewice – UKS Piątka Ostrów Wlkp. 55:97
Wydało się, że nasze kadetki dobrze weszły w mecz. Zaczęliśmy od prowadzenia 9:2. Jednak rywalki bardzo szybko odrobiły straty i po pierwszej kwarcie prowadziły 15:26. Kolejna odsłona meczu to przyzwoita gra po naszej stronie. W połowie ulegamy tylko 29:43. W trzeciej kwarcie nadal jesteśmy w grze. Co prawda tracimy kilkanaście pkt, ale przewaga ostrowianek nie powiększa się prawie do końca tej części meczu. Niestety ostatnie 2 min 3. kwarty to 9 pkt z rzędu przeciwniczek. Prawdziwa katastrofa przyszła jednak w ostatniej kwarcie. W głowach naszych zawodniczek pojawiła się blokada i nie mogliśmy wykrzesać z drużyny właściwego nastawienia i waleczności. Dziewczyny muszą jak najszybciej zapomnieć o tej 4. kwarcie i szybko się odbudować mentalnie. Nie możemy się poddawać, musimy grać i walczyć do końca bez względu na wynik. Będzie lepiej, ale nasze zawodniczki muszą w końcu uwierzyć w siebie i grać odważniej.
Grały i punktowały:
Kosmala Aleksandra 4 pkt, Kosmala Paulina 6 pkt, Cegiełka Weronika 23 pkt, Szuleta Joanna 3 pkt, Jastrzębska Martyna 2 pkt, Gatkowska Aleksandra, Jeziorek Katarzyna, Jeziorek Nikola 2 pkt, Kowalczyk Nikola 9 pkt, Witych Martyna 2 pkt, Kędzia Kornelia, Dudkiewicz Faustyna 4 pkt

Najlepsze zawodniczki w obronie na piłce, wygrane pojedynki: Kowalczyk Nikola 10, Cegiełka Weronika 6, Kosmala Ola 5.