ZWYCIĘSKI WEEKEND NASZYCH DRUŻYN

ZWYCIĘSKI WEEKEND NASZYCH DRUŻYN

Wczoraj i dzisiaj nasze drużyny rozegrały łącznie 3 mecze. W sobotę swoją batalię w Poznaniu stoczyły kadetki B w miejscową ENEĄ AZS, a dziś seniorzy dwukrotnie zagrali w ramach Opolskiej Ligi Koszykówki. Wszystkie 3 mecze zakończyły się naszymi zwycięstwami, ale po kolei.

U-15: KS PLAY BASKET KRASZEWICE – AZS ENEA POZNAŃ 60:57

W tym meczu wystąpiliśmy bez 2 ważnych zawodniczek Wiktorii Karkoszki i Luizy Cegiełki. Mimo to byliśmy gotowi na nieustępliwą walkę i tak też było. Pierwsza kwarta kończy się 4 punktowym prowadzeniem naszego teamu 13:9. Kolejna część z lekkim wskazaniem na rywalki. W połowie mamy na tablicy wyników 26:25 dla Kraszewic. W trzeciej odsłonie zaliczamy „run” 13:4 i budujemy przewagę i do końca tej części ją utrzymujmy. W IV kwarcie nasza przewaga sięga nawet 13 punktów, ale poznanianki nie poddają się. Na 2 minuty przed końcem rywalki zbliżają się jednak na dystans 3 punktów (58:55). 2 przechwyty w wykonaniu Marty Kobzy i Natalii Kleinert uspakajają na moment emocje. Ostatnia minuta to z jednej strony nasza dobra obrona, ale z drugiej dużo strat przy wyprowadzaniu piłki. Mimo wszystko udaję się wytrzymać napór ENEI AZS Poznań i odnieść zwycięstwo 60:57. Zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, bo mimo dobrze wypracowanych pozycji rzutowych piłka często nie znajdowała drogi do kosza. Z drugiej strony bardzo praca na „deskach” po obu stronach boiska oraz realizacja założeń taktycznych pozwalały na szybkie wyprowadzanie kontr i łatwe punkty.

Punkty:

Kleinert Natalia 21 pkt, Kobza Marta 20 pkt, Cegiełka Weronika 8 pkt, Szuleta Dominika 4 pkt, Chowańska Zuzanna 3 pkt, Gabryś Zuzanna 2 pkt, Kowalczyk Bernadetta 2 pkt, Betka Katarzyna, Szuleta Joanna

 

OLKA: KS PLAY BASKET KRASZEWICE – BASKETBALL KLUCZBORK 102:26

Mecz z młodą drużyną z Kluczborka można było potraktować treningowo. Dużo bardziej doświadczona nasza ekipa kontrolowała przebieg całego meczu i nie dała żadnych szans przeciwnikom.  Swój debiut w koszykówce seniorskiej w wieku 14 lat zaliczył nasz wychowanek klubowy Nikodem Kędzia. Nikodem pokazał się z bardzo dobrej strony zaliczając 10 punktów i grając bardzo mądrze w obronie. Liczymy, że to początek wielkiej przygody Nikodema z koszykówką.

Punkty:

Pacholski Piotr 25 pkt, Krawczyk Tomasz 24 pkt, Pawłowski Wojciech 17 pkt, Suski Mateusz 12 pkt, Kruszakin Adrian 11 pkt, Kędzia Nikodem 10 pkt, Grabowski Przemysław 4 pkt

 

OLKA: KS PLAY BASKET KRASZEWICE – WEEGREE OPOLE 83:78

Mecz z wicemistrzem ligi z poprzedniego sezonu (mistrzem sprzed 2 i 3 lat) zapowiadał się bardzo ekscytująco. Troszkę zmęczeni po pierwszym meczu musieliśmy radzić sobie większość spotkania w 6 zawodników (Mateusz Suski musiał wcześniej opuścić nasze szeregi). Jednak nasza ekipa jest przygotowana radzić sobie w trudnych warunkach. Nie inaczej było i tym razem. Od początku narzucamy swój rytm gry. Pierwsza część meczu 25:18 dla nas, gdzie gramy na wysokiej skuteczności rzutów z gry. W drugiej odsłonie do głosu dochodzą opolanie, mimo że momentami nasze prowadzenie sięgało 13 punktów. Rywale szybko odrabiali straty seriami „trójek” po każdej naszej ucieczce punktowej. Trzecia kwarta to dalsze kilku punktowe prowadzenie KS Play basket Kraszewice. IV kwarta to albo gra na remis albo zdobywamy kilka punktów z rzędu i odskakujemy. Taka sytuacja ma miejsce parę razy, ale to końcówka meczu należała do nas. Solidna obrona oraz skuteczność w ataku dały nam 5-punktowe zwycięstwo.

Punkty:

Pawłowski Wojciech 27 pkt, Kruszakin Adrian 21 pkt, Grabowski Przemysław 13 pkt, Pacholski Piotr 8 pkt, Krawczyk Tomasz 8 pkt, Suski Mateusz 6 pkt, Kędzia Nikodem

6png
4png