ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU MŁODZICZKI MŁODSZEJ

ZWYCIĘSTWO I PORAŻKA NA ZAKOŃCZENIE SEZONU MŁODZICZKI MŁODSZEJ

Pod koniec maja nasze zawodniczki w kategorii U13 rozegrały 2 ostatnie mecze sezonu 2016/2017. Zapraszamy na krótkie relacje z tych spotkań.

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – MUKS KÓRNIK 43:65

Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się wysokim zwycięstwem MUKSu w Kórniku. Tym razem nasze podopieczne chciały nawiązać walkę i postawić wysoko poprzeczkę rywalkom. Mimo znacznej przegranej koszykarki z Kraszewic zagrały bardzo dobry mecz. Mniejsza różnica punktowa świadczy o postępach jakie robią nasze podopieczne. Szczególnie dobra w naszym wykonaniu była druga połowa, w której rzuciliśmy 29 punktów. Niestety druga kwarta przegrana 4:16 była kluczowa dla spotkania. Bardzo dobry występ zanotowała Marta Kobza notując 21 punktów, dzielnie wspierała ją Dominika Szuleta zdobywczyni 9 punktów. Reszta zespołu również zagrała dobre zawody i mimo kilku błędów kroków w początkowej fazie meczu należy to spotkanie zaliczyć do jednych z najlepszych z naszej strony.

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice:

Kobza 21, Szuleta 9, Warszawska 5, Cegiełka L. 4, Szlachta 2, Kałuża 2, Cegiełka W., Kowalczyk, Kleinert,  Chowańska, Krzewińska, Gabryś, Betka, Zalewska

 

KS PLAY BASKET KRASZEWICE – OKSIR WITKOWO 47:41

Dwa dni później stoczyliśmy zacięty bój z OKSiR Witkowo. Poprzednie starcie z Witkowem przegraliśmy 4 punktami. Tym razem musieliśmy wygrać przynajmniej 5 punktami by wywalczyć 11 miejsce w województwie. Nie był to, co prawda, ładny mecz z naszej strony jednak udało się zrealizować plan – wygrywamy różnicą 6 punktów. Mimo słabszej dyspozycji w porównaniu z meczem z MUKS Kórnik nasze podopieczne dały radę wygrać z drużyną, z którą jeszcze pół roku temu przegrywaliśmy na turnieju ponad 30 punktami. Postępy jakie zrobiły nasze koszykarki bardzo cieszą i napawają optymizmem przed dalszymi treningami.

Punkty dla KS Play Basket Kraszewice:

Kobza 20, Szuleta 10, Cegiełka L. 8, Kleinert 6, Cegiełka W. 3, Szlachta, Kałuża, Warszawska, Kowalczyk, Gabryś, Betka, Chowańska, Zalewska

Podsumowując należy podkreślić, że ostatecznie koszykarki KS Play Basket Kraszewice (U13) zajęły 11 miejsce w województwie wielkopolskim na 18 występujących drużyn. Jest to dobry wynik biorąc pod uwagę to, że dziewczyny grały w lidze pierwszy sezon. Połowa składu to dziewczyny grające również w kategorii U12. Kolejna sprawa to to, że województwo wielkopolskie dominuje w kraju koszykarsko. Wystarczy powiedzieć, że w kategorii chłopców nasze województwo zajęło I miejsce, a w kategorii dziewcząt – II miejsce w rozgrywkach U14. Wszystko to sprawiało, że nie mieliśmy łatwo jednak wiele sukcesów pojawiło się już w pierwszym roku gry. Kolejną przeszkodą, z którą musi mierzyć się nasz Klub do mały ośrodek szkoleniowy jakim jest Gmina Kraszewice. Liczebność nieco ponad 3000 mieszkańców sprawia, że jesteśmy najmniejszym ośrodkiem szkolącym wyczynowo koszykarki i koszykarzy w Polsce. Mimo to dajemy radę i idziemy naprzód. Wyznajemy zasadę: im trudniej tym lepiej, tym lepsza motywacja, tym bardziej się chce, tym więcej do udowodnienia. Keep Calm And Play Basket!