PBC W KRASZEWICACH - ZIMA 2020 - DZIEŃ VII-VIII (podsumowanie)

PBC W KRASZEWICACH - ZIMA 2020 - DZIEŃ VII-VIII (podsumowanie)

W pierwszym tygodniu ferii hala SP w Kraszewicach tętniła od świtu do późnego wieczora koszykówką. KS Play Basket Kraszewice wspólnie z Tomaszem Wilczewskim oraz SP w Kraszewicach zorganizowali niesamowity projekt koszykarski dla dzieci i młodzieży z całej Polski czyli obóz Polish Basketball Clinic. Przypomnijmy, że PBC to system szkolenia w koszykówce oraz psychopedagogika stworzone przez prof. Tadeusza Hucińskiego i Tomasza Wilczewskiego. Oba te aspekty uzupełniają się i sprawiają, że koszykówka w Polsce nabiera innego wymiaru, w który coraz więcej trenerów i klubów chce się zaangażować. W Kraszewicach gościliśmy prawie 60 zawodniczek i zawodników oraz 12 trenerów z takich miast jak Włocławek, Zielona Góra, Wrocław, Toruń, Szczecinek, Siedlce, Bydgoszcz, Brodnica, Kalisz, Turek, Ostrów Wlkp. , Pruszków. Codziennie podopieczni odbywali 4 treningi podzieleni na 2 poziomy. Na każdym poziomie kształtowane było 9 dużych umiejętności koszykarskich. Na początku i na końcu kliniki uczestnicy zostali poddani diagnozom czyli sprawdzianom umiejętności, w których oceniali się sami między sobą z niewielką pomocą trenerów. Wszyscy zrobili duże postępy, które dzięki sprawdzianom dało się odczuć w znaczący sposób. Oprócz samych zajęć koszykarskich uczestnicy korzystali z dodatkowych atrakcji jak kręgle i lodowisko w Kaliszu. Organizatorzy serdecznie dziękują dyrektorom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Kraszewicach za sprawną organizację całego przedsięwzięcia. Za przepyszne dania dziękujemy Restauracja Łużyczanka Pana Marka Idzikowskiego. Za transport dziękujemy firmie PHU Transmar Usługi Transportowe Mariusz Wrzosek. Serdeczne podziękowania należą się także Wójtowi Gminy Kraszewice Panu Konrad Kuświk, który wsparł uczestników obozu gminnymi pamiątkami. Pamiętajmy również o naszych klubowych zawodniczkach i zawodnikach. Oni również brali udział w PBC w formie półkolonii. Kilkunastu podopiecznych naszego Klubu mogło wejść na wyższy level koszykarski dzięki PBC. Tutaj również nieocenione było wsparcie Pana Wójta. Kolejne duże przedsięwzięcia koszykarskie w Gminie Kraszewice już wkrótce.

#pbc #kraszewice #system #ksplaybasket

Montaż: Miłosz Dudkiewicz


IMG_20200202_105820jpg